
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 1000 Hours |
| Diameter | 5 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -45 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 124
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13498
Ext.Price$0.13498
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13498 | $0.13498 |
| 10 | $0.06749 | $0.67490 |
| 50 | $0.06055 | $3.02750 |
| 100 | $0.05432 | $5.43200 |
| 500 | $0.04782 | $23.91000 |
| 1000 | $0.04210 | $42.10000 |
| 3000 | $0.04017 | $120.51000 |
| 5000 | $0.03832 | $191.60000 |
| 10000 | $0.03626 | $362.60000 |
