
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 µF |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 1000 Hours |
| Length | 7 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Diameter | 6 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| RoHS | Non-Compliant |
Stock: 11050
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11078
Ext.Price$0.11078
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11078 | $0.11078 |
| 10 | $0.05539 | $0.55390 |
| 50 | $0.04993 | $2.49650 |
| 100 | $0.04501 | $4.50100 |
| 500 | $0.03703 | $18.51500 |
| 1000 | $0.03046 | $30.46000 |
| 3000 | $0.02891 | $86.73000 |
| 5000 | $0.02744 | $137.20000 |
| 10000 | $0.02577 | $257.70000 |
