
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 33 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 1000 Hours |
| Diameter | 6.3 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -45 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 16 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 37
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14170
Ext.Price$0.14170
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14170 | $0.14170 |
| 10 | $0.07085 | $0.70850 |
| 50 | $0.06427 | $3.21350 |
| 100 | $0.05830 | $5.83000 |
| 500 | $0.04850 | $24.25000 |
| 1000 | $0.04035 | $40.35000 |
| 3000 | $0.03851 | $115.53000 |
| 5000 | $0.03675 | $183.75000 |
| 10000 | $0.03469 | $346.90000 |
