
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 47 µF |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
| Tolerance | 20 % |
| Ripple Current | 60 mA |
| Length | 5.3 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Leakage Current | 3 µA |
| Dissipation Factor | 0.16 % |
| Height | 6.6 mm |
| Voltage Rating | 25 V |
| RoHS | Compliant |
| Life (Hours) | 1000 Hours |
| Diameter | 6.3 mm |
| Packaging | Reel |
Stock: 7620
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08736
Ext.Price$0.08736
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08736 | $0.08736 |
| 10 | $0.04368 | $0.43680 |
| 50 | $0.03895 | $1.94750 |
| 100 | $0.03473 | $3.47300 |
| 500 | $0.03027 | $15.13500 |
| 1000 | $0.02638 | $26.38000 |
| 3000 | $0.02501 | $75.03000 |
| 5000 | $0.02372 | $118.60000 |
| 10000 | $0.02234 | $223.40000 |
