
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 76 pF |
| Length | 1.3 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Leakage Current | 1 µA |
| Composition(Kit Type) | Zener |
| Packaging | Reel |
| Depth | 900 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| REACH SVHC | Unknown |
| Working Voltage | 5 V |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Power Dissipation | 192 W |
| Peak Pulse Current | 16 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 6.8 V |
| Element Configuration | Single |
| Direction(Counting Sequence) | Bidirectional |
| Min Breakdown Voltage | 6 V |
| Reverse Standoff Voltage | 5 V |
| Clamping Voltage | 12 V |
| Peak Pulse Power | 192 W |
| Power Line Protection | No |
| Number of Unidirectional Channels | 1 |
| Max Breakdown Voltage | 6.8 V |
| Voltage ESD Contact | 30 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 30 kV |
| Diode Capacitance | 150 pF |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
