
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 3000 Hours |
| Diameter | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -45 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 35 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1298
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07123
Ext.Price$0.07123
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07123 | $0.07123 |
| 10 | $0.06357 | $0.63570 |
| 50 | $0.05674 | $2.83700 |
| 100 | $0.05021 | $5.02100 |
| 500 | $0.04443 | $22.21500 |
| 1000 | $0.04121 | $41.21000 |
| 3000 | $0.03822 | $114.66000 |
