
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Voltage Rating (DC) | 35 V |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 3000 Hours |
| Ripple Current | 27 mA |
| Length | 5.7 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Diameter | 5 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dissipation Factor | 0.13 % |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 35 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 235
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12960
Ext.Price$0.12960
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12960 | $0.12960 |
| 10 | $0.06480 | $0.64800 |
| 50 | $0.05842 | $2.92100 |
| 100 | $0.05267 | $5.26700 |
| 500 | $0.04515 | $22.57500 |
| 1000 | $0.03870 | $38.70000 |
| 3000 | $0.03695 | $110.85000 |
| 5000 | $0.03528 | $176.40000 |
| 10000 | $0.03332 | $333.20000 |
