
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 3000 Hours |
| Diameter | 8 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -45 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 35 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 40
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10502
Ext.Price$0.10502
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10502 | $0.10502 |
| 10 | $0.09274 | $0.92740 |
| 50 | $0.08189 | $4.09450 |
| 100 | $0.07141 | $7.14100 |
| 500 | $0.06227 | $31.13500 |
| 1000 | $0.05873 | $58.73000 |
| 3000 | $0.05539 | $166.17000 |
| 5000 | $0.05223 | $261.15000 |
