VEU220M1CTR-0506
Manufacturer:
Lelon
Mfr.Part #:
VEU220M1CTR-0506
Datasheet:
Description:
Aluminum Electrolytic Capacitors SMD,5.00mm×5.70mm SMD/SMT 22 µF 20 % 16 V
ParameterValue
Capacitance22 µF
Tolerance20 %
Life (Hours)3000 Hours
Diameter5 mm
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-45 °C
PackagingReel
Voltage Rating16 V