


| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 220 µF |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -45 °C |
| Voltage Rating | 25 V |
| Life (Hours) | 3000 Hours |
| Diameter | 10 mm |
| Packaging | Bulk |
Stock: 9
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15850
Ext.Price$0.15850
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15850 | $0.15850 |
| 10 | $0.13994 | $1.39940 |
| 50 | $0.12355 | $6.17750 |
| 100 | $0.10586 | $10.58600 |
| 500 | $0.09070 | $45.35000 |
| 1000 | $0.08626 | $86.26000 |
| 3000 | $0.08203 | $246.09000 |
| 5000 | $0.07801 | $390.05000 |
