VEU470M1ETR-0606
Manufacturer:
Lelon
Mfr.Part #:
VEU470M1ETR-0606
Datasheet:
Description:
Aluminum Electrolytic Capacitors SMD,6.30mm×5.70mm Standard 47 µF 20 % 25 V
ParameterValue
Capacitance47 µF
Tolerance20 %
Life (Hours)3000 Hours
Diameter6.3 mm
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-45 °C
PackagingReel
Voltage Rating25 V