VHF060303H82NKT
Manufacturer:
FengHua
Mfr.Part #:
VHF060303H82NKT
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 0201(0603 Metric) SMD/SMT 82 nH 10 % 70 mA 3.37 Ω
ParameterValue
Tolerance10 %
Height - Seated (Max)0.33 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency1 GHz
TypeMultilayer
Q Factor4
DC Resistance (DCR)3.37 Ω
Inductance82 nH
Core MaterialCeramic
Current Rating70 mA