
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.3 nH |
| Height - Seated (Max) | 0.33 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 10 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 14 |
| DC Resistance (DCR) | 70 mΩ |
| Inductance | 0.9 nH |
| Core Material | Alumina, Ceramic |
| Current Rating | 550 mA |
Stock: 8096
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00788
Ext.Price$0.00788
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00788 | $0.00788 |
| 10 | $0.00394 | $0.03940 |
| 50 | $0.00303 | $0.15150 |
| 100 | $0.00233 | $0.23300 |
| 500 | $0.00202 | $1.01000 |
| 1000 | $0.00175 | $1.75000 |
| 3000 | $0.00147 | $4.41000 |
| 5000 | $0.00133 | $6.65000 |
| 10000 | $0.00120 | $12.00000 |
| 30000 | $0.00109 | $32.70000 |
