

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.3 nH |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 5.9 GHz |
| Q Factor | 13 |
| DC Resistance (DCR) | 460 mΩ |
| Inductance | 5.1 nH |
| Core Material | H |
| Current Rating | 210 mA |
Stock: 247
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00950
Ext.Price$0.00950
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00950 | $0.00950 |
| 10 | $0.00475 | $0.04750 |
| 50 | $0.00365 | $0.18250 |
| 100 | $0.00281 | $0.28100 |
| 500 | $0.00245 | $1.22500 |
| 1000 | $0.00213 | $2.13000 |
| 3000 | $0.00176 | $5.28000 |
| 5000 | $0.00159 | $7.95000 |
| 10000 | $0.00143 | $14.30000 |
| 30000 | $0.00129 | $38.70000 |
