

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 1.2 GHz |
| Q Factor | 11 |
| DC Resistance (DCR) | 3.2 Ω |
| Inductance | 68 nH |
| Core Material | H |
| Current Rating | 80 mA |
Stock: 433
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01372
Ext.Price$0.01372
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01372 | $0.01372 |
| 10 | $0.00686 | $0.06860 |
| 50 | $0.00528 | $0.26400 |
| 100 | $0.00475 | $0.47500 |
| 500 | $0.00427 | $2.13500 |
| 1000 | $0.00389 | $3.89000 |
| 3000 | $0.00354 | $10.62000 |
| 5000 | $0.00322 | $16.10000 |
| 10000 | $0.00293 | $29.30000 |
| 30000 | $0.00267 | $80.10000 |
