
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.33 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 1 GHz |
| Type | Multilayer |
| Q Factor | 11 |
| DC Resistance (DCR) | 3.8 Ω |
| Inductance | 82 nH |
| Core Material | Ceramic |
| Current Rating | 70 mA |
Stock: 2657
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01472
Ext.Price$0.01472
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01472 | $0.01472 |
| 10 | $0.00736 | $0.07360 |
| 50 | $0.00566 | $0.28300 |
| 100 | $0.00508 | $0.50800 |
| 500 | $0.00456 | $2.28000 |
| 1000 | $0.00419 | $4.19000 |
| 3000 | $0.00385 | $11.55000 |
| 5000 | $0.00353 | $17.65000 |
| 10000 | $0.00324 | $32.40000 |
| 30000 | $0.00297 | $89.10000 |
