
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.33 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 800 MHz |
| Type | Multilayer |
| Q Factor | 11 |
| DC Resistance (DCR) | 4 Ω |
| Inductance | 100 nH |
| Core Material | Alumina, Ceramic |
| Current Rating | 60 mA |
Stock: 4820
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01180
Ext.Price$0.01180
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01180 | $0.01180 |
| 10 | $0.00590 | $0.05900 |
| 50 | $0.00454 | $0.22700 |
| 100 | $0.00349 | $0.34900 |
| 500 | $0.00302 | $1.51000 |
| 1000 | $0.00262 | $2.62000 |
| 3000 | $0.00216 | $6.48000 |
| 5000 | $0.00191 | $9.55000 |
| 10000 | $0.00169 | $16.90000 |
| 30000 | $0.00149 | $44.70000 |
