
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 1.6 GHz |
| Type | Multilayer |
| Q Factor | 8 |
| DC Resistance (DCR) | 700 mΩ |
| Inductance | 27 nH |
| Core Material | Ceramic |
| Current Rating | 300 mA |
Stock: 927
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01150
Ext.Price$0.01150
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01150 | $0.01150 |
| 10 | $0.00575 | $0.05750 |
| 50 | $0.00442 | $0.22100 |
| 100 | $0.00340 | $0.34000 |
| 500 | $0.00298 | $1.49000 |
| 1000 | $0.00262 | $2.62000 |
| 3000 | $0.00225 | $6.75000 |
| 5000 | $0.00205 | $10.25000 |
| 10000 | $0.00186 | $18.60000 |
| 30000 | $0.00171 | $51.30000 |
| 50000 | $0.00158 | $79.00000 |
