VHF100505H4N7ST
Manufacturer:
FengHua
Mfr.Part #:
VHF100505H4N7ST
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 0402(1005 Metric) SMD/SMT 4.7 nH 0.3 nH 300 mA 300 mΩ
ParameterValue
Tolerance0.3 nH
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency4.8 GHz
Q Factor8
DC Resistance (DCR)300 mΩ
Inductance4.7 nH
Core MaterialH
Current Rating300 mA