
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 600 MHz |
| Q Factor | 8 |
| DC Resistance (DCR) | 1.6 Ω |
| Inductance | 120 nH |
| Core Material | H |
| Current Rating | 150 mA |
Stock: 38192
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02590
Ext.Price$0.02590
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02590 | $0.02590 |
| 10 | $0.01295 | $0.12950 |
| 50 | $0.00996 | $0.49800 |
| 100 | $0.00766 | $0.76600 |
| 500 | $0.00690 | $3.45000 |
| 1000 | $0.00621 | $6.21000 |
| 3000 | $0.00583 | $17.49000 |
| 5000 | $0.00548 | $27.40000 |
| 10000 | $0.00515 | $51.50000 |
| 30000 | $0.00484 | $145.20000 |
| 50000 | $0.00455 | $227.50000 |
| 100000 | $0.00426 | $426.00000 |
