VHF201209H1N5S
Manufacturer:
FengHua
Mfr.Part #:
VHF201209H1N5S
Datasheet:
Description:
Inductors, Coils, Chokes 0805(2012 Metric) SMD/SMT 1.5 nH Shielded 100 mΩ Current Rating:600 mA
ParameterValue
RoHSCompliant
DC Resistance (DCR)100 mΩ
Test Frequency100 MHz
Self Resonant Frequency6 GHz
Inductance1.5 nH
Core MaterialFerrite
Height - Seated (Max)1 mm
Tolerance0.3 %
PackagingReel
ShieldingShielded
Current Rating600 mA