VHF201209H27NJT
Mfr.Part #:
VHF201209H27NJT
Datasheet:
Description:
Inductors, Coils, Chokes 0805(2012 Metric) SMD/SMT 27 nH 550 mΩ Shielded Current Rating:300 mA
ParameterValue
Inductance27 nH
Core MaterialFerrite
Tolerance5 %
ShieldingShielded
Self Resonant Frequency1.55 GHz
Current Rating300 mA
DC Resistance (DCR)550 mΩ
Q Factor8
RoHSCompliant
Test Frequency100 MHz
Height - Seated (Max)1.3 mm