VHF201209H33NJ
Mfr.Part #:
VHF201209H33NJ
Datasheet:
Description:
Inductors, Coils, Chokes 0805(2012 Metric) SMD/SMT 33 nH 600 mΩ Current Rating:300 mA
ParameterValue
Q Factor15
RoHSCompliant
DC Resistance (DCR)600 mΩ
Test Frequency100 MHz
Current Rating300 mA
Self Resonant Frequency1.3 GHz
Inductance33 nH
Core MaterialH
Height - Seated (Max)0.92 mm
Tolerance5 %