VHF201209H56NJT
Mfr.Part #:
VHF201209H56NJT
Datasheet:
Description:
Inductors, Coils, Chokes 0805(2012 Metric) SMD/SMT 56 nH 750 mΩ Current Rating:300 mA
ParameterValue
Q Factor18
RoHSCompliant
DC Resistance (DCR)750 mΩ
Test Frequency100 MHz
Current Rating300 mA
Self Resonant Frequency900 MHz
Inductance56 nH
Core MaterialH
Height - Seated (Max)0.92 mm
Tolerance5 %