
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Type | Schottky Diodes & Rectifiers |
| Forward Current | 20 A |
| Forward Voltage | 590 mV |
| Mounting Style | |
| lead free status | |
| rohs status | |
| Element Configuration | Dual |
| Reverse Voltage | 200 V |
| Reverse Current | 10 mA |
Stock: 1848
Distributors
pcbx
Unit Price$1.86420
Ext.Price$1.86420
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.86420 | $1.86420 |
| 10 | $0.81967 | $8.19670 |
| 25 | $0.79964 | $19.99100 |
| 50 | $0.78010 | $39.00500 |
| 100 | $0.76103 | $76.10300 |
| 300 | $0.71704 | $215.11200 |
| 500 | $0.67559 | $337.79500 |
| 1000 | $0.62422 | $624.22000 |
| 3000 | $0.59560 | $1786.80000 |
| 5000 | $0.56829 | $2841.45000 |
