VKMD1252A470MV
Manufacturer:
Ymin
Mfr.Part #:
VKMD1252A470MV
Datasheet:
Description:
Aluminum Electrolytic Capacitors SMD SMD/SMT 47 µF 20 % 100 V
ParameterValue
Tolerance20 %
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Capacitance47 µF
RoHSCompliant
Voltage Rating100 V
Life (Hours)10000 Hours
Diameter8 mm
PackagingReel
Ripple Current @ High Frequency585 mA @ 100 kHz
Height - Seated (Max)12.5 mm