VKMD1651K121MV
Manufacturer:
Ymin
Mfr.Part #:
VKMD1651K121MV
Datasheet:
Description:
Aluminum Electrolytic Capacitors SMD SMD/SMT 120 µF 20 % 80 V
ParameterValue
Tolerance20 %
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Capacitance120 µF
RoHSCompliant
Voltage Rating80 V
Life (Hours)10000 Hours
Diameter8 mm
PackagingReel
Ripple Current @ High Frequency744 mA @ 100 kHz
Height - Seated (Max)16.5 mm