VKML1652V180MV
Mfr.Part #:
VKML1652V180MV
Datasheet:
Description:
Aluminum Electrolytic Capacitors SMD,12.50mm×16.50mm SMD/SMT 18 µF 20 % 350 V
ParameterValue
Capacitance18 µF
Tolerance20 %
Life (Hours)10000 Hours
Height - Seated (Max)16.5 mm
Diameter12.5 mm
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
Voltage Rating350 V