
| Parameter | Value |
|---|---|
| Case Code (Imperial) | 0402 |
| Case Code (Metric) | 1005 |
| Max Voltage Rating (DC) | 18 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Varistor Voltage | 65 V |
| Max Surge Current | 1 A |
| Max Varistor Voltage | 80 V |
| Min Varistor Voltage | 50 V |
| Voltage Rating (DC) | 18 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Clamping Voltage | 130 V |
| Capacitance | 3 pF |
| Voltage Rating (AC) | 18 V |
| Peak Surge Current | 1 A |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
