VS-30CPH03-N3
Mfr.Part #:
VS-30CPH03-N3
Datasheet:
Description:
Schottky Diodes TO-247AC Through Hole Dual Common Cathode Forward Current:30 A Forward Voltage:850 mV Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm):300 V Max Forward Surge Current (Ifsm):140 A
ParameterValue
Max Operating Temperature175 °C
Min Operating Temperature-65 °C
PackagingBulk
RoHSCompliant
Forward Current30 A
Forward Voltage850 mV
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm)300 V
Element ConfigurationDual Common Cathode
Forward Surge Current (Ifsm)140 A