VS-30CTQ100S-M3
Mfr.Part #:
VS-30CTQ100S-M3
Datasheet:
Description:
Schottky Diodes D2PAK SMD/SMT Common Cathode Forward Current:30 A Forward Voltage:860 mV Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm):100 V Max Forward Surge Current (Ifsm):850 A
ParameterValue
Forward Current30 A
Average Rectified Current15 A
Max Reverse Voltage (DC)100 V
Element ConfigurationCommon Cathode
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm)100 V
Forward Surge Current (Ifsm)850 A
Forward Voltage860 mV
Max Operating Temperature175 °C
Min Operating Temperature-55 °C