
| Parameter | Value |
|---|---|
| Schedule B | 8541100080 |
| Type | Fast Recovery Rectifiers |
| Element Configuration | Single |
| Recovery Time | 65 ns |
| Reverse Voltage | 600 V |
| Forward Current | 30 A |
| Forward Voltage | 1.36 V |
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Reverse Current | 50 µA |
Stock: 12
Distributors
pcbx
Unit Price$3.67920
Ext.Price$3.67920
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.67920 | $3.67920 |
| 10 | $3.59952 | $35.99520 |
| 25 | $3.54818 | $88.70450 |
| 50 | $3.49757 | $174.87850 |
| 100 | $3.44767 | $344.76700 |
