
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Type | Fast Recovery Rectifiers |
| Forward Current | 50 A |
| Forward Voltage | 1.5 V |
| Element Configuration | Dual Common Cathode |
| Reverse Voltage | 600 V |
| Reverse Current | 1.5 µA |
| Recovery Time | 50 ns |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$25.39478
Ext.Price$25.39478
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $25.39478 | $25.39478 |
| 10 | $24.44179 | $244.41790 |
| 25 | $23.44536 | $586.13400 |
| 50 | $22.48955 | $1124.47750 |
| 100 | $21.57251 | $2157.25100 |
