
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Non-Compliant |
| Type | Schottky Rectifier Surface Mount |
| Forward Current | 2 A |
| Forward Voltage | 500 mV |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 30 V |
| Element Configuration | Single |
| Forward Surge Current (Ifsm) | 28 A |
| Reverse Voltage | 30 V |
| Reverse Current | 20 µA |
| Schedule B | 8541100080 |
Stock: 3763
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09404
Ext.Price$0.09404
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09404 | $0.09404 |
| 10 | $0.09233 | $0.92330 |
| 50 | $0.08568 | $4.28400 |
| 100 | $0.07951 | $7.95100 |
| 500 | $0.06258 | $31.29000 |
| 1000 | $0.05883 | $58.83000 |
| 3000 | $0.05530 | $165.90000 |
| 5000 | $0.05198 | $259.90000 |
| 10000 | $0.04693 | $469.30000 |
