VUA101M1ETR-0810
Manufacturer:
Lelon
Mfr.Part #:
VUA101M1ETR-0810
Datasheet:
Description:
Aluminum Electrolytic Capacitors SMD,8.00mm×10.00mm SMD/SMT 100 µF 20 % 25 V
ParameterValue
Capacitance100 µF
Voltage Rating (DC)25 V
Tolerance20 %
Life (Hours)2000 Hours
Ripple Current130 mA
Height - Seated (Max)10 mm
Length10 mm
TerminationSMD/SMT
Diameter8 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Leakage Current4 µA
Dissipation Factor0.21 %
Height8.4 mm
PackagingReel
Voltage Rating25 V