VY1471M31Y5UQ63V0
Manufacturer:
Vishay
Mfr.Part #:
VY1471M31Y5UQ63V0
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 8.00mmD×12.00mmH Through Hole 470 pF 20 %
ParameterValue
Capacitance470 pF
Voltage Rating (DC)250 V
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)11.99 mm
Width5 mm
TerminationRadial
Diameter8 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
DielectricY5U
Voltage Rating (AC)500 V
Number of Pins2
Composition(Kit Type)Ceramic
Temperature Coefficient22 ppm/°C
Height5 mm
PackagingBulk
Depth5 mm
Thickness5 mm
Lead FreeLead Free
Radiation HardeningNo
RoHSCompliant
Lead Diameter600 µm
Lead Pitch10 mm
Voltage760 V
REACH SVHCUnknown
Lead Length30 mm