VZH100M1ETR-0406
Manufacturer:
Lelon
Mfr.Part #:
VZH100M1ETR-0406
Datasheet:
Description:
Aluminum Electrolytic Capacitors SMD,4.00mm×5.70mm SMD/SMT 10 µF 20 % 25 V
ParameterValue
Capacitance10 µF
Voltage Rating (DC)25 V
Tolerance20 %
Life (Hours)2000 Hours
Ripple Current80 mA
Length5.7 mm
TerminationSMD/SMT
Diameter4 mm
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Leakage Current3 µA
Dissipation Factor0.16 %
Height4.3 mm
PackagingReel
Voltage Rating25 V