VZH100M1HTR-0506
Mfr.Part #:
VZH100M1HTR-0506
Datasheet:
Description:
Aluminum Electrolytic Capacitors SMD,5.00mm×5.70mm Standard 10 µF 20 % 50 V
ParameterValue
Capacitance10 µF
Tolerance20 %
Life (Hours)2000 Hours
Diameter5 mm
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-45 °C
PackagingReel
Voltage Rating50 V