VZH101M0JTR-0606
Mfr.Part #:
VZH101M0JTR-0606
Datasheet:
Description:
Aluminum Electrolytic Capacitors SMD,6.30mm×5.80mm SMD/SMT 100 µF 20 % 6.3 V
ParameterValue
Capacitance100 µF
Voltage Rating (DC)6.3 V
Tolerance20 %
Life (Hours)2000 Hours
Ripple Current230 mA
Length5.7 mm
TerminationSMD/SMT
Diameter6.3 mm
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Leakage Current3 µA
Dissipation Factor0.3 %
Height6.6 mm
PackagingReel
Voltage Rating6.3 V