VZH101M1ETR-0607L
Mfr.Part #:
VZH101M1ETR-0607L
Datasheet:
Description:
Aluminum Electrolytic Capacitors SMD,6.30mm×7.70mm Standard 100 µF 20 % 25 V
ParameterValue
Capacitance100 µF
Tolerance20 %
Life (Hours)2000 Hours
Diameter6.3 mm
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-55 °C
PackagingReel
Voltage Rating25 V