VZH151M1JTR-1313
Manufacturer:
Lelon
Mfr.Part #:
VZH151M1JTR-1313
Datasheet:
Description:
Aluminum Electrolytic Capacitors SMD,12.50mm×13.50mm SMD/SMT 150 µF 63 V 20 % -
ParameterValue
Capacitance150 µF
Voltage Rating (DC)63 V
Tolerance20 %
Life (Hours)5000 Hours
Ripple Current700 mA
Length13.5 mm
TerminationSMD/SMT
Diameter12.5 mm
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Leakage Current3 µA
Dissipation Factor0.08 %
Height13 mm
PackagingReel
Voltage Rating63 V
RoHSCompliant
PolarityPolar
Ripple Current @ Low Frequency0.6 mA @ 50 Hz
Ripple Current @ High Frequency1 mA @ 10 kHz