VZH221M0JTR-0605
Manufacturer:
Lelon
Mfr.Part #:
VZH221M0JTR-0605
Datasheet:
Description:
Aluminum Electrolytic Capacitors SMD,6.30mm×5.30mm Standard 220 µF 20 % 6.3 V
ParameterValue
Capacitance220 µF
Tolerance20 %
Life (Hours)2000 Hours
Diameter6.3 mm
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-45 °C
PackagingReel
Voltage Rating6.3 V