
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 220 µF |
| Voltage Rating (DC) | 63 V |
| Tolerance | 20 % |
| Ripple Current | 700 mA |
| Length | 13.5 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Diameter | 12.5 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Leakage Current | 3 µA |
| Dissipation Factor | 0.08 % |
| Height | 13 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 63 V |
| RoHS | Non-Compliant |
Stock: 1208
Distributors
pcbx
Unit Price$0.32573
Ext.Price$0.32573
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.32573 | $0.32573 |
| 10 | $0.28905 | $2.89050 |
| 50 | $0.25651 | $12.82550 |
| 100 | $0.23165 | $23.16500 |
| 500 | $0.20920 | $104.60000 |
| 1000 | $0.18892 | $188.92000 |
| 3000 | $0.17061 | $511.83000 |
| 5000 | $0.15406 | $770.30000 |
