VZH471M0JTR-0810
Manufacturer:
Lelon
Mfr.Part #:
VZH471M0JTR-0810
Datasheet:
Description:
Aluminum Electrolytic Capacitors SMD,8.00mm×10.00mm SMD/SMT 470 µF 20 % 6.3 V
ParameterValue
Capacitance470 µF
Voltage Rating (DC)6.3 V
Tolerance20 %
Life (Hours)5000 Hours
Ripple Current450 mA
Height - Seated (Max)10 mm
Length10 mm
TerminationSMD/SMT
Diameter8 mm
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-45 °C
Leakage Current3 µA
Dissipation Factor0.3 %
Height8.4 mm
PackagingReel
Voltage Rating6.3 V