VZS221M1VTR-0810
Manufacturer:
Lelon
Mfr.Part #:
VZS221M1VTR-0810
Datasheet:
Description:
Aluminum Electrolytic Capacitors SMD,8.00mm×10.00mm SMD/SMT 220 µF 20 % 35 V
ParameterValue
Capacitance220 µF
Tolerance20 %
Life (Hours)2000 Hours
Diameter8 mm
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-45 °C
PackagingReel
Voltage Rating35 V