WJ15EDGVM-3.81-2P
Mfr.Part #:
WJ15EDGVM-3.81-2P
Datasheet:
Description:
Terminal Blocks Through Hole 2 3.81 mm 8 A 300 V
ParameterValue
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingBulk
Voltage Rating300 V
RoHSCompliant
Voltage300 V
Pitch3.81 mm
Current Rating8 A
Orientation
Number of Positions2
Number of Positions Per Level2
Number of Levels1
Current Rating (IEC)7 A
Voltage Rating (IEC)250 V