WJ2EDGR-5.08-3P
Mfr.Part #:
WJ2EDGR-5.08-3P
Datasheet:
Description:
Terminal Blocks Through Hole 3 5.08 mm 15 A 300 V
ParameterValue
TerminationSolder
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingBulk
Voltage Rating300 V
RoHSCompliant
Voltage300 V
Pitch5.08 mm
Current Rating15 A
Orientation
ColorGreen
Number of Positions3
Number of Positions Per Level3
Number of Levels1
Connection MethodPlug
Current Rating (IEC)20 A
Voltage Rating (IEC)450 V