WJ2EDGV-5.08-10P
Mfr.Part #:
WJ2EDGV-5.08-10P
Datasheet:
Description:
Terminal Blocks Through Hole 10 5.08 mm 15 A 300 V
ParameterValue
TerminationTin
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingBag
Voltage Rating300 V
RoHSCompliant
Pitch5.08 mm
Current Rating15 A
ColorGreen
Number of Positions10
Connection MethodPlug
Current Rating (IEC)20 A
Voltage Rating (IEC)450 V