


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Hold Current | 31 mA |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 18 mA |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 700 mV |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 65 A |
| Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM | 800 V |
| On-State Voltage | 1.3 V |
| On-State Current | 8 A |
Stock: 119
Distributors
pcbx
Unit Price$0.88217
Ext.Price$0.88217
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.88217 | $0.88217 |
| 10 | $0.55563 | $5.55630 |
| 25 | $0.48451 | $12.11275 |
| 50 | $0.42249 | $21.12450 |
| 100 | $0.36841 | $36.84100 |
| 300 | $0.32865 | $98.59500 |
| 500 | $0.29318 | $146.59000 |
| 1000 | $0.26154 | $261.54000 |
| 3000 | $0.23331 | $699.93000 |
| 5000 | $0.20813 | $1040.65000 |
