| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Impedance | 50 Ω |
| Frequency | 470 MHz |
| Gain | 5 dBi |
| Number of Bands | 1 |
| Frequency Group | UHF (300 MHz to 1 GHz) |
| Antenna Type | Whip, Straight |
| Applications | Wireless Applications |
| VSWR | 2 |
| Power - Max | 10 W |
| Frequency Range | 470 MHz |
Stock: 34
Distributors
pcbx
Unit Price$1.81565
Ext.Price$1.81565
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.81565 | $1.81565 |
| 10 | $1.53658 | $15.36580 |
| 25 | $1.41330 | $35.33250 |
| 50 | $1.29991 | $64.99550 |
| 100 | $1.19562 | $119.56200 |
| 300 | $1.15362 | $346.08600 |
| 500 | $1.11308 | $556.54000 |
| 1000 | $1.07854 | $1078.54000 |

